Eksperiments: plānās pankūkas

Kādā lietainā pēcpusdienā putēja milti, šļakstījās piens un pannā čurkstēja eļļa. Tapa plāno pankūku eksperiments. Tā mērķis bija pārbaudīt, vai ir iespējams izcept plānās pankūkas bez kviešu miltiem. Eksperimentā izmantoju četru veidu miltus: rīsu, auzu pilngraudu, griķu un rudzu pilngraudu miltus.

Katras mīklas pagatavošanai izmantoju 3 g maltu linsēklu, 50 – 60 g auzu piena (atkarībā no miltu veida), šķipsnu sāls un 20 g miltu. Linsēklas aplēju ar 1,5 ēdamkarotēm silta ūdens un atstāju 5 minūtes sabiezēt, tad pievienoju pienu, miltus un sāli. No katra maisījuma izcepu pa pankūkai.

 

IMG_9547
Rīsu miltu pankūka

Rīsu miltu pankūka uz pannas bija ļoti trausla un salūza gabalos, mēģinot to apgriezt otrādi. Droši vien, ka pietrūka saistvielu. Nākamreiz pamēģināšu pievienot kukurūzas vai kartupeļu cieti. Neskatoties uz trauslumu, pankūka garšoja labi.

 

IMG_9549
Auzu miltu pankūka

Auzu miltu pankūka nedaudz labāk izturēja apgriešanu, tomēr arī salūza vairākās daļās. Vai nu mīkla bija nedaudz par biezu vai arī nepieciešams vairāk saistvielu mīklā. Pankūka garšoja labi. Mazliet jūtama auzu garša.

 

IMG_9551
Griķu miltu pankūka

Griķu miltu pankūka lieliski izcepās un izturēja apgriešanu tikpat labi kā klasiskā kviešu miltu pankūka. Pankūkai bija jūtama specifiskā griķu garša. Varbūt nebūtu garšīga kā saldā pankūka, bet noteikti lieliski garšotu ar sāļo pildījumu.

Rudzu miltu pankūka. Totāla izgāšanās. Apgriezt neiespējami, jo mīkla nesacepās līdz vidum – kad apakšpuse bija apcepusies skaisti brūna, vidus joprojām bija pārāk mitrs, lai pankūku apgrieztu. Uz pannas izdevās sastumdīt pankūku mīklas kamolus. Ja gribas izmantot rudzu miltus pankūku cepšanai, tos noteikti ir jākombinē ar citiem miltiem.

Komentēt